ATCC-211A-010-106M-T
- Mfr.Part #
- ATCC-211A-010-106M-T
- Datasheet
ATCC-211A-010-106M-T
- Description
- CAP TANT 10UF 20% 10V 1206
- Stock
- 285
- Capacitance :
- 10 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 4Ohm
- Manufacturer Size Code :
- A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 1206 (3216 Metric)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 10 V